Searching...
2 Kasım 2015 Pazartesi

En iyi hız testi araçları ve web site performansınızı iyileştirmek için ipuçları

website-performans


Web site performansı günümüzde önemli bir yer tutar. Ama çoğu kez gözden kaçan bir durumdur. Günümüzde her ziyaretçi hızlı ve güvenilir web siteleri ziyaret etmek ister. Ziyaretçilerin çoğu değişken bağlantı hızlarına sahiptir. Bu yüzden web site hızınız burada devreye girer.

Web site performansı web sitesinin genel performansı açısından önemli bir yere sahiptir. Bu performans etkileyen olumsuz etkenleri değerlendirmek için kullanabilecek bazı araçlar vardır. Bu araçlar aşağıdaki gibidir.

Web site Performans Değerlendirme Araçları

Web sitenizin nasıl çalıştığını bilmek performansını arttırmak için ilk adımdır. İşte web sitenizi değerlendirmek için kullanabileceğiniz bazı yararlı araçlar;

Pingdom Araçları Hız Testi

Bu araç bir web sitenin indirme boyutunu ve hızını değerlendirecek ve site düzgün yapmanız gereken (Css, javascript, resimler v.b) kaynakları size gösterecektir. Sizde buna göre gerekli işlemleri yapabileceksiniz.

Web site Maliyeti 

Bu araç web sitenizde veri indirmek için dolar miktarını ortaya koyar ve dünyada çeşitli ülkelerde ne maliyeti olacağını gösterir.Siteniz uluslararası bir izleyici kitlesine sahip ise bu araç işinize yarayabilir.

Web site Performans

Bu araç ile web sitenizin performansını artırmak için neler yapabileceğinizi ipuçları ile verir.

3 yorum:

 1. Merhabalar, web sitemiz çok ağar çalışıyor sorunun kaynağı nedir? yardımcı olabilirsiniz?
  Yeni bir site yaptırsak kaç para olur?

  YanıtlaSil
 2. Sitemizin linki: http://www.trireklam.com

  saygılar

  YanıtlaSil
 3. Merhaba ben size teklif içeren bir mail yollayacağım. Teşekkürler ilginiz için.

  YanıtlaSil

 
Back to top!